Literatūrinis penktadienis Šiauliuose

2022-01-15

Sausio 15 dieną 7-10 klasių mokiniai penktadienio popietę praleido Šiauliuose. Apsilankė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje. Apžiūrėjo didžiausią knygą ,,Aukuras Salduvei“Lietuvoje, parašytą trimis kalbomis (lietuvių, latvių, prūsų), papuoštą kailiu dabintais plieno viršeliais, su prezidentės D. Grybauskaitės autografu. (aut. V. Puronas). Vėliau buvo pakviesti į ,,Istorinę pinigų raidos Lietuvoje“ parodą ir 2015 metais įrengtą ir atidarytą Centų kambarį.Tai originali idėja atsisveikinant su nacionaline valiuta, nes kambaryje tokiu būdu išsaugotos 157 tūks. 130 monetų.

Antroji vakaro dalis – ,,Naisių vasaros teatro“ muzikinė drama ,,Beatričė“ (pagal J. Grušo ,,Meilė, džiazas ir velnias“), rež. A. Lebeliūnas. Paaugliai buvo įtraukti į jaunų žmonių gyvenimo sūkurį, kur viską valdo pašėlusi muzika ir meilės aistra. Kiekvienas galėjo matyti, kaip aistros žmogų gali paversti žvėrimi, ir kas vis dėlto nugali – meilė ar tamsa.

Muzika, judesys, dainuojamoji poezija praskaidrino žvarboką penktadienio vakarą.

Z.Kučienė