SVEIKO MAISTO KARALYSTĖ

2024-03-13

Tinkami mitybos įpročiai lemia gerą savijautą, optimalų kūno svorį ir padeda išvengti tam tikrų sveikatos problemų. Sveikai ir tinkamai maitinantis žmogaus organizmas aprūpinamas energija ir gyvybinei veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis, užtikrinamas normalus vystymasis, nuolatinis  kūno  ląstelių atsinaujinimas. Nuo pat vaikystės labai svarbu į dienos racioną įtraukti kuo sveikesnį ir įvairesnį maistą. Vaiko mitybos įpročiai pradeda formuotis dar ankstyvoje vaikystėje ir palaipsniui vis kinta. Būtent šiuo metu itin svarbu  aiškintis vaikų mitybos tikslus, kad sveikatai palanki mityba taptų jų gyvenimo būdo dalimi.

Kovo 13 d. Alksniupių pagrindinėje mokykloje 3 klasės mokiniams vyko pamoka  – „Sveiko maisto karalystė“. Mokiniams priminta – kokie sveikos mitybos principai, kodėl svarbu valgyti pusryčius, kiek daržovių ir vaisių porcijų per dieną svarbu suvalgyti, kiek lėkštės ploto turėtų užimti šviežios daržovės, greito maisto įtaka sveikatai, kuo naudingas fizinis aktyvumas. Žiūrėjome edukacinį filmuką „Sveikatai palanki mityba ir fizinis aktyvumas“.  Išklausę teorinę dalį mokiniai dėlionės pagalba mėgino susikurti kiekvienas sau pusryčių, pietų bei vakarienės patiekalų lėkštes, dėliojo sveiko maisto piramidę.

VSS V. Kaklauskienė