Integruota lietuvių k. ir istorijos pamoka

2023-09-27

Rugsėjo 23 -oji  – Lietuvos žydų genocido atminimo diena, todėl 5-6 klasių mokiniai dalyvavo pilietinėje  iniciatyvoje „Atminties kelias“. Su istorijos mokytoja Gražina Vasiliauskiene ir lietuvių k. mokytoja Zita Kučiene išvyko į integruotą pamoką Šeduvoje.

Pamoka prasidėjo prie paminklo ,,Visiems Šeduvos žydams”. Mokiniai susipažino su žydų situacija Antrojo pasaulinio karo metais, klausėsi pasakojimų apie Šeduvos žydų gyvenimą, aplankė buvusią turgaus aikštę, vietą, kur stovėjo sinagoga, klausėsi istorijų išmaniosiomis technologijomis, bandė atpažinti Kėdainių gatvėje, kurie namai priklausė žydams.

Vėliau visi iš tolo stebėjo, kaip statomas ,,Dingęs štetlas“, aplankė senąsias žydų kapines. Susipažinę su trumpa kapinių istorija, mokiniai grupėse iš atsivežtų akmenukų su žydų vardais sudėliojo menoras, pagerbė mirusiuosius tylos minute.

Mokytoja Z.Kučienė