Pasaulinė Žemės diena

2023-03-28

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Pavasario lygiadienį pradėjome Žemės vėliavos iškėlimu, pamokomis, apie mūsų planetai iškilusius pavojus, apie būtinybę konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Įprasmindami šią dieną 8-10 klasių mokiniai, jau 3 metus iš eilės, įsijungia į pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ aplinkosauginį projektą ,,Žalioji odisėja 2023“. Asociacijos ,,Gyvoji planeta“ organizuojamas projektas ,,Žemės kvėpavimas“, taip pat, nepaliko abejingų mūsų mokyklos mokinių, kurie turi poreikį rūpintis mūsų bendrais namais – Žemės planeta. Kiekvienas išgirskime Žemės kvėpavimą ir pasirūpinkime ja čia ir dabar.