Integruota tikybos ir lietuvių k. diena Naisiuose

2021-09-29

Rugsėjo 28 dieną 7 ir 9 klasių mokiniai vyko į Naisius, į integruotą tikybos – lietuvių k. pamoką ,,Baltų kalbos, tikėjimas“. Saulės aikštėje susipažino su senaisiais valandų pavadinimais, aplankė žolynų verpstę, pasipuošusią nuostabiais jurginų žiedais. Ten sužinojo įvairių paslapčių apie žoleles, jų galias, ragavo kelių rūšių žolelių arbatos, pagardindami medumi. Vėliau Baltų arenoje klausėsi apie baltų dievus, ,,išmatavo“ arenos aukštį, klausėsi pasakojimų apie gandrus ir gerves, jų svarbą lietuvių gyvenime, žaidė žaidimą ,,Iškepti gervę“ ir pasigrožėję Laimės ežeru užlipo į Alkos kalnelį. Tikybos mokytoja papasakojo apie aukojimą dievams, ugnies ir duonos garbinimą. Visi skanavo ruginės duonos, pagardintos sviestu su druska, balto ragaišio. Pasistiprinę galėjo smarkiai pasisupti, kad, anot dainos, ,,išvystų aukštą kalną…“, ir su gera nuotaika grįžti atgal į mokyklą.

Mokytoja Z.Kučienė